دوشنبه , ژانویه 24 2022
enfa
خانه / آخرین خبر / گزارش امنیتی آلمان از روش‌های دور زدن تحریم‌ها توسط رژیم ایران

گزارش امنیتی آلمان از روش‌های دور زدن تحریم‌ها توسط رژیم ایران

گزارش امنیتی جدیدی که در آلمان منتشر شده از روش‌های متنوع و مخفیانه رژیم ایران برای پنهان کردن تلاش‌های غیرقانونی خود به‌منظور دستیابی به فناوری کشنده‌ترین سلاح‌های جهان پرده برداشت.

به گزارش «جروزالم پست»

در این گزارش 218 صفحه‌ای که نهاد امنیتی ایالت شمالی آلمان، شلسویگ-هولشتاین، با تمرکز بر تهدیدهای امنیتی برای دموکراسی در این ایالت در روز سه‌شنبه 5 می 2021 آن را منتشر کرده، 19 بار به رژیم ایران اشاره شده است.

در گزارش آمده: «کشورهایی مثل ایران، کره شمالی، سوریه، و حتی پاکستان که در امور مرتبط با سلاح‌های هسته‌ای فعال هستند، تلاش دارند تا اقدامات احتیاطی ایمنی و مقررات قانونی صادرات را دور زده و مبادلات غیرقانونی خود را پنهان کنند. برای این منظور به روش‌های مخفیانه روی آورده‌اند.»

بر اساس این گزارش، روش‌های غیرقانونی رژیم ایران برای دستیابی به فناوری سلاح‌های کشتار جمعی شامل ایجاد شرکت‌های بی‌طرف برای فریب فروشنده درباره ماهیت واقعی خریدار، و ایجاد شبکه‌های خرید غیرقانونی از طریق شرکت‌های نمایشی و واسطه‌هاست.

رژیم ایران همچنین برای جلوگیری از شناسایی خریدار نهایی، مبادلات خود را از طریق کشورهای ثالث انجام می‌دهد، و از حاملان بار بی‌تجربه برای نقل انتقال قطعات و مواد سوءاستفاده می‌کند.

جمهوری اسلامی همچنین خریدهای غیرقانونی‌اش را به صورت خُرد خُرد و از طریق افراد متفاوت جابجا می‌کند تا از افشای کل معامله جلوگیری کند.

در سال 2013 دادگاهی در هامبورگ سه شهروند دو تابعیتی ایرانی-آلمانی و یک شهروند آلمانی را به دلیل نقض قانون صادرات آلمان محکوم کرد. این افراد از طریق یک واسطه وابسته به جمهوری اسلامی تجهیزات اتمی به ایران منتقل می‌کردند.

کیفرخواست دادگاه در سال 2012 گفته بود: «اعتقاد بر این است که متهمان بین سال‌های 2010 و 2011 در انتقال دریچه‌های ویژه برای ساخت رآکتور آب سنگین در ایران همکاری داشته‌اند و بنابراین تحریم‌های ایران را شکسته‌اند.

این تجهیزات بخشی از سفارشی به ارزش چندین میلیون یورو بود که ایران می‌خواست از آن برای تأمین فناوری دریچه مخصوص برای ساخت رآکتور آب سنگین استفاده کند.»

درباره admin

این موارد را چک کتید

فوری

مدیریت احیای دریاچه اورمیه به سبک رژیم ایران

اجرای طرح احیای دریاچه اورمیه به یک دانشجو سپرده شد احمد بایبوردی سرپرست مرکز تحقیقات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *