دوشنبه , ژانویه 24 2022
enfa
خانه / آخرین خبر / کارمندان ازمایشگاه ووهان، به کرونا مبتلا بودند

کارمندان ازمایشگاه ووهان، به کرونا مبتلا بودند

هر روز سندهای تازه‌تری درباره‌ی بلایی که #چین بر سر جهان آورد، منتشر می‌شود. وال‌استریت ژورنال در خبری که به نقل یک سند مهم نهادهای اطلاعاتی آمریکا منتشر کرده، گفته، دو کارمند لابراتور ویروس‌شناسی ووهان که در حوالی نوامبر ۲۰۱۹ (دوماه پیش از اعلام رسمی وجود کوید۱۹) به بیمارستان این شهر مراجعه کرده‌اند.

علایمی کاملن مشابه کوید ۱۹ داشته‌اند و به دلیل “بیماری فصلی” بستری شده‌اند.

(لینک (https://www.wsj.com/amp/articles/intelligence-on-sick-staff-at-wuhan-lab-fuels-debate-on-covid-19-origin-11621796228))

آزمایشگاه ووهان، متهم اصلی ساخت و انتشار کروناویروس است و حزب کمونیست چین تاکنون از پذیرش مسوولیت بروز پاندمی ویرانگر جهانی، شانه خالی کرده.

گزارش اخیر وال‌استریت ژورنال، درباره‌ی بستری شدن دو کارمند آزمایشگاه ووهان با علایمی مشابه کرونا در ماه نوامبر، از نظر زمانی، با گزارش‌های قبلی نهادهای اطلاعاتی هم‌خوانی دارد.

پیش‌تر براساس ره‌یافت‌های ماهواره‌ای و آنالیز دیتای موبایل‌های کارمندان این آزمایشگاه مخوف، یک گزارش اطلاعاتی نتیجه گرفته بود که در اکتبر ۲۰۱۹، اتفاق مهیب “ناشناخته‌ای” در آزمایشگاه ووهان رخ داده که سبب توقف کار آن شده و برای مدت‌ها، خیابان‌های منتهی به آزمایشگاه مسدود بوده است.

گزارش پیشین نشان می‌داد، چین تلاشی بسیار جدی برای پاک کردن سرنخ‌های “اتفاق اکتبر” داشته. (لینک (https://t.me/SasanAghaei/1193))

فرضیه‌ی اصلی این است که ویروس کرونا در این اتفاق احتمالن ناشناخته، اکتبر ۲۰۱۹، از آزمایشگاه ووهان به بازار خیس حیوانات این شهر سرایت کرد و از آن‌جا به سراسر ووهان.

با توجه به مدت زمانی‌ که طول می‌کشد تا علایم بیماری بر بدن فرد هویدا شود، به نظر می‌رسد دو کارمند آزمایشگاه که با علایم کوید ۱۹ در نوامبر ۲۰۱۹ به بیمارستان رفته‌اند، از جمله قربانیان همان “اتفاق اکتبر” هستند و طی آن به #کرونا مبتلا شده‌اند.

حکومت کمونیستی چین، تازه در آخرین روزهای دسامبر ۲۰۱۹ وجود ویروس کوید۱۹ را پذیرفت اما این شواهد نشان می‌دهد که آن‌ها دست‌کم از دو ماه پیش‌ترش، در جریان انتشار کرونا بوده‌اند و در این دو ماه به جای آگاه‌سازی جهانی و هشدار برای مقابله، تلاش در اختفای ویروس جدید و انتشار جهانی هرچه بیش‌تر آن داشته‌اند.

حزب کمونیست، پروازهای ووهان به سراسر چین را بست اما تا دوماه پس از فرار ویروس از آزمایشگاه ووهان به پرواز از ووهان به سراسر جهان ادامه داد و حتی وقتی که بسیار دیرهنگام، وجود کوید۱۹ را پذیرفت، تلاش کرد تا جلوی انتشار اطلاعات مهم و اثرگذار درباره‌ی چگونگی انتقال ویروس و احتمال رخ دادن پاندمی جهانی را بگیرد.

نمونه‌اش درخواست رهبر چین از رییس سازمان بهداشت جهانی برای به تاخیر انداختن انتشار این گزارش (لینک (https://t.me/SasanAghaei/1191)) که سرایت انسان به انسان ویروس کوید ۱۹ را تایید می‌کرد؛ چین در ابتدا هرگونه سرایت کروناویروس از انسان به انسان را تکذیب کرده بود!

براساس پژوهش‌های بسیاری از دانشگاه‌های معتبر جهان، تاخیر چین در پذیرفتن شیوع کوید۱۹ در ووهان، از سبب‌های اصلی پاندمی جهانی و فقدان آمادگی در برخورد با ویروس شد و خسارت جانی و مالی فراوانی بر جای گذاشت.

یک سال و نیم پیش که این یادداشت (لینک (https://t.me/SasanAghaei/1091)) را نوشتم و توضیح دادم کروناویروس از آزمایشگاه ووهان آمده، به توهم، توطئه‌نگری و داشتن دیدگاه افراطی، غیرکارشناسی و غیرعلمی متهم شدم.

اکنون، هر روز با سند مهم‌تری از #جنایت_جهانی_چین روبه‌رو می‌شویم، از جمله این مقاله (لینک (https://ahrp.org/what-is-gain-of-function-research-who-is-at-high-risk/)) که می‌گوید، آزمایشگاه ووهان از سال ۲۰۰۵ در حال کار بر ویروس‌های خانواده‌ی کرونا و تولید ویروسی شبیه سارس با قابلیت سرایت سریع بوده است.

مقاله البته پرده از سِر جدیدی برنمی‌دارد، چه، مجله‌ی معتبر نیچر به سال ۲۰۱۷ در گزارشی از این آزمایشگاه نوشت؛ آزمایشگاه ووهان در حال کار بر روی ژنوتیپ‌های مختلف ویروس کرونا در خفاش‌هاست و نیچر همان زمان، نمونه‌ای از ویروس را گزارش کرده بود که شباهت فراوانی به کوید۱۹ داشت.

(لینک (https://www.nature.com/news/inside-the-chinese-lab-poised-to-study-world-s-most-dangerous-pathogens-1.21487))

بله؛ برای دانستن حقیقت، از همان ابتدا هم نشانه‌ها و سرنخ‌های بسیاری وجود داشت اما ژن کمونیستی و پول بی‌حساب چینی، چشم و گوش و دهان بسیاری را بست! حقیقت اما بالاخره یک روزی از پشت ابر ارتجاع سرخ و سیاه، بیرون می‌زند.

درباره admin

این موارد را چک کتید

فوری

مدیریت احیای دریاچه اورمیه به سبک رژیم ایران

اجرای طرح احیای دریاچه اورمیه به یک دانشجو سپرده شد احمد بایبوردی سرپرست مرکز تحقیقات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *