دوشنبه , ژانویه 24 2022
enfa
خانه / آخرین خبر / چهره واقعی آقای حسن روحانی آشکار میشود

چهره واقعی آقای حسن روحانی آشکار میشود

تقریبن هشت سال است که آقای حسن روحانی رئیس جمهوری ایران میباشد.
ایران کشوری است کثیرالمله. یعنی ایران مسکن چند ملت، از جمله
ملت تورک آذربایجان
ملت تورکمن
ملت تورک قشقایی
ملت تورک خراسان و….
ملت عرب خوزستان(عربستان ایران)
ملت بلوچ
ملت لر
ملت کرد
ملت فارس و … میباشد.
بر اساس سنت رایج در دربار شاهان تْرک که بیش از هزار سال به طور پیوسته بر این سرزمین حکومت کرده اند در یکصد سال اخیرا و با حمایت اجانب زبان ابداعی فارسی دربار، به عنوان زبان واسطه و ارتباطی بین این ملل تعیین شد. و در ادامه زبان ملتهای فوق الذکر ممنوع گردید و زبان فارسی زبان اجباری شد. در حالی که در زمان اقتدار امپراتوران تورک با آنکه:
زبان تْرکی زبان مردمی و لشکری بود
زبان عربی زبان دین و فلسفه بود
و زبان فارسی ابداعی دربار زبان بزم و عیش و نوش بود
سایر زبانها هم ممنوعیتی نداشتند.. هر خلقی در صورت تمایل میتوانست به زبان خود تولید ادبیات و مکتب داشته باشد.
البته مواردی در تاریخ تثبت میباشد که شاهان مانع تولید شعر و ادبیات به زبان تورکی شده اند. چون زبان ترکی، زبان عامه مردم و نیز زبان رزم آوران بوده نه زبان بزم آوران. (خمسه نظامی گنجه وی یکی از آن نمونه ها میباشد)
و برعکس آن مواردی بوده که شاعران به ترکی نویسی تشویق شده اند. (تشویقهای امیر علیشیر نوایی از آن نمونه هاست)
با تمام این تفاصیل خلقها در تولید ادبیات محدودیتی نداشتند و میتوانستند کما بیش به زبان خود تولید ادبیات داشته باشند و……..
×××
روز شنبه ۱۱ اردیبهشت (مصادف با روز جهانی کارگر) سال ۱۴۰۰ و در آستانه « روز معلم» (دوازده اردیبهشت‌ماه)،آقای حسن روحانی رئیس جمهور تقریبن هشت ساله ایران در دیدار با برخی از معلمان منتخب خود بیان داشت:
« متاسفانه امروز بخشی از بدخواهان، هویت ملّی،زبان فارسی و مرجعیت آن را هدف قرار داده و سعی در ایجاد دوگانه کاذبی به نام زبان مادری و زبان رسمی و ملّی هستند و معلمان عزیز تنها کسانی هستند که میتوانند و باید این توطئه را خنثی کنند.»
آقای حسن روحانی رئیس جمهوری که به پایان کار خود رسیده ای؛ بهتر است بدانید و یاد آوری میشود که در قانون اساسی زبان فارسی به عنوان زبان ملی شناخته نشده است!
شما در آستانه انتخابات ریاست جمهوری سال 1392 درباره لزوم اجرای چند اصل مسکوت‌ مانده قانون اساسی جمهوری اسلامی مطلبی را اظهار داشته و گفتید:.
« یکی از این اصول مسکوت مانده، اصل پانزدهم قانون اساسی است باید به طور کامل اجرا شود.»
و در اصل پانزدهم قانون اساسی به موضوع زبان پرداخته شده و میگوید:
«اصل پانزدهم
زبان و خطِ رسمی و مشترک مردم ایران فارسی است. اسناد و مکاتبات و متون رسمی و کتب درسی باید با این زبان و خط باشد ولی استفاده از زبان‌های محلی و قومی در مطبوعات و رسانه‌های گروهی و تدریس ادبیات آن‌ها در مدارس، در کنار زبان فارسی آزاد است.»
همانطور که دیده میشود شما قانون اساسی را تحریف کرده و زبان فارسی را زبان ملی قلمداد میکنید. در صورتی که یکی از وظایف شما وفاداری به قانون اساسی است. یعنی در اصل، قانون اساسی نزد شما امانت است و شما به این قانون اساسی و به این امانت وفادار نیستید و به اعتباری عمل خیانت در امانت را مرتکب شده اید.
زبان مادری ملتهای تورک، عرب، بلوچ، کْرد و… زبان ملی هر کدام از این ملتها محسوب میشود و زبان فارسی واسطه ارتباط بین این ملتها تعییین شده است.
شما در تبلیغات کاندیداتوری خود برای جلب آرای مردم، وعده دادید زبان ترکی در مدارس تدریس میشود و فرهنگستان زبان ترکی را ایجاد خواهید کرد. اما خلف وعده کردید و حتی در دوران ریاست شما فعالان هویت طلب و زبان مادری تحت تضییق شدید قرار گرفتند و به زندان و جریمه های گونگون محکوم شدند. و اکنون آخرین تیرهای زهرآگین ترکش خود را به سوی زبانهای مادری رایج در ایران شلیک میکنید و ممکن است در مدت چند ماه باقی مانده از دوران ریاست جمهوریتان سخنهای شدید تر از اینها را هم بر علیه زبانهای مادری مردم ایران به زبان بیاورید. اگر دادگاه صالحه ای وجود داشت؛ شما را به خاطر این اظهارات نژادپرستانه و انحصارطلبانتان تحت پیگرد قرار میداد….
ما از این اظهارات اخیرا شما درس می آموزیم! آموختیم که بعد از این به وعده های پر زرق و برق کاندیداهای ریاست جمهوری و …. اغوا نشویم.
ما زمانی این کاندیداها را تایید خواهیم کرد که به وعده های خود عمل کرده باشند.
آقای جنتی دبیر شورای نگهبان قانون اساسی که نزدیک به صد سال دارند در چهل سال گذشته کاندیداهای ریاست جمهور و…. را تأیید کرده اند که عمومن با تبلیغات پر زرق و برق آمده اند و با تخریبات تأسف بارشان در اقتصاد، سیاست، فرهنگ، اجتماع و…. کار را به پایان برده اند.
بهتر آنست ما به این کاندیداهای اغواگر، فریبکار و دروغ پرداز رأی ندهیم . بگذارید با انتخاب آقای جنتی و شورای نگهبان ریاست را بدست گیرند و در پایان دوره ریاست آنها با ارزیابی کارهایشان به آنها رای بدهیم.
آقای حسن روحانی بهتر بدانید:
زبانهای مادری ملتهای ساکن ایران در کنار فارسی « دوگانه کاذب» را ایجاد نمیکنند. بلگه واقعیتهای چندگانه رایج و جاری در ایران هستند. و این شرم آور است که شما معلمان را بر علیه زبانهای مادری ملتهای ساکن ایران تهیج میکنید .
شما قانون اساسی جمهور اسلامی ایران را هم نقض و تحریف کرده اید. قانونی که مشروعیت شما و جمهور اسلامی از آن منبعث است.
اکبر آزاد-12-02-1400

درباره admin

این موارد را چک کتید

فوری

مدیریت احیای دریاچه اورمیه به سبک رژیم ایران

اجرای طرح احیای دریاچه اورمیه به یک دانشجو سپرده شد احمد بایبوردی سرپرست مرکز تحقیقات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *