دوشنبه , ژانویه 24 2022
enfa
خانه / آخرین خبر / نفرت‌پراکنی گسترده شهروندان ایرانی علیه کشورهای همسایه نگران‌کننده است

نفرت‌پراکنی گسترده شهروندان ایرانی علیه کشورهای همسایه نگران‌کننده است

دکتر مصطفی اقلیما، جامعه‌شناس ایرانی تصریح کرد نفرت‌پراکنی بین شهروندان ایران در سالهای اخیر افزایش یافته و به کشورهای اطراف کشیده شده که این روند بسیار نگران کننده است.

به موازات سیاهنمایی گسترده رسانه‌های ایران علیه دو کشور همسایه، ترکیه و جمهوری آذربایجان، نفرت‌پراکنی شهروندان این کشور نیز بعد وسیع‌تری یافته است، به گونه‌ای که جامعه‌شناسان ایرانی نسبت به این مساله شدیدا ابراز نگرانی می‌کنند.

هرچند افراد نفرت‌پراکن از رفتار خود دفاع کرده و آن را در راستای «احساسات ناسیونالیستی» تعبیر می‌کنند، اما کارشناسان حوزه اجتماعی این حجم از نفرت‌پراکنی علیه قومیت‌ها در داخل و همسایه‌ها را «خطرناک» و «نگران کننده» ارزیابی کرده و نسبت به پیامدهای آن هشدار می‌دهند.

ضمن اینکه در این رابطه، نکته قابل تامل این است که نفرت‌پراکنی‌ها نه علیه کشور اشغالگر که دهها سال است شهرها و اراضی کشوری دیگر را به زور به اشغال خود درآورده، بلکه علیه کشور محق و مظلوم که ضمن دفاع مشروع به آزادسازی اراضی خود می‌پردازد، صورت می‌گیرد.

موضوعی که تعجب کارشناسان حوزه اجتماعی را برانگیخته و آن را مصداقی نادر می‌خوانند، چرا که همواره این اشغالگران و غاصبان هستند که تنفر و خشم مردم را بر می‌انگیزند، اما در اتفاق اخیر در ایران نفرت‌پراکنی علیه کشوری که به‌حق بوده و صرفا در اقدامی مشروع به آزادسازی اراضی اشغالی خود که قطعنامه‌های سازمان ملل هم بر اشغال آنها صحه می‌گذارند، صورت می‌گیرد.

آنادولو

درباره admin

این موارد را چک کتید

فوری

مدیریت احیای دریاچه اورمیه به سبک رژیم ایران

اجرای طرح احیای دریاچه اورمیه به یک دانشجو سپرده شد احمد بایبوردی سرپرست مرکز تحقیقات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *