دوشنبه , ژانویه 24 2022
enfa
خانه / آخرین خبر / فدراسیون بین‌المللی روزنامەنگاران تهدید خبرنگاران در آستانە انتخابات نظام را محکوم کرد

فدراسیون بین‌المللی روزنامەنگاران تهدید خبرنگاران در آستانە انتخابات نظام را محکوم کرد

فدراسیون بین‌المللی روزنامەنگاران با تایید اعمال فشار و تهدید روزنامەنگاران از سوی عوامل سرکوب جمهوری اسلامی، احضار و اخطار بە خبرنگاران را در این رابطە محکوم کرد.

بە گزارش آواتودی، قرارگاه ثاراللە و سازمان اطلاعات سپاه پاسداران با احضار و تهدید از خبرنگاران خواستەاند تا از افشاگری‌ها علیە روند انتخابات فرمایشی جمهوری اسلامی و بە ویژە پوشش جزئیات خبری در مورد کاندیداهای کنار گذاشتە شدە، پرهیز کنند.

آنتونی بلانگر، دبیرکل فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران (IFJ)، در این زمینه تصریح کرد؛ ” سانسور خبری و سرکوب خبرنگاران در جریان انتخابات، نمونه‌ای دیگر از نحوە برخورد نظام جمهوری اسلامی با اهالی رسانە در ایران است.”

بر اساس گزارشات موجود، “دادسرای فرهنگ و رسانە” جمهوری اسلامی بە طور ویژە نسبت بە هرگونە افشاگری و نقد ابراهیم رئیسی بە فعالان حوزە رسانە در ایران هشدار دادە است.

بعد از رد صلاحیت گسترده عوامل جمهوری اسلامی از سوی منتصبین خامنەای در شواری نگهبان، بازوهای سرکوب نظام قرارگاه ثارالله و اطلاعات سپاه با فعالان رسانەای تماس گرفته و بە آنها هشدار دادەاند کە در چارچوب سیاست نظام اخبار و رویدادها را منعکس کنند.

درباره admin

این موارد را چک کتید

فوری

مدیریت احیای دریاچه اورمیه به سبک رژیم ایران

اجرای طرح احیای دریاچه اورمیه به یک دانشجو سپرده شد احمد بایبوردی سرپرست مرکز تحقیقات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *