دوشنبه , ژانویه 24 2022
enfa
خانه / آخرین خبر / شیوع بیماری کووید 19 در بند 7 زندان اردبیل

شیوع بیماری کووید 19 در بند 7 زندان اردبیل

جمعیت حقوق بشر “ارک ” در گزارش خود خواهان آزادی فوری عباس لسانی و یوسف کاری بطور موقت از زندان اردبیل شد و از سازمان ملل در خواست کرد در این مورد دخالت کند.
این بروز رسانی 1 از شکایت شماره 5 جمعیت «ارک» در باره سلامتی عباس لسانی می باشد.
در حال حاضر دو زندانی عقیدتی آقایان عباس لسانی و یوسف کاری در بند 7 زندان اردبیل محبوس می باشند مسئولین زندان با تبعیض آشکار آقای عباس لسانی را از هر گونه ارتباط با بیرون از زندان محروم کرده اند.
آقای یوسف کاری روز 30 نوامبر 2020 در تماس تلفنی که با خانواده اش داشته ، از آلوده شدن خودش و آقای عباس لسانی و دیگر زندانیان به کووید 19 را خبر داده است.
در این گزارش، جمعیت حقوق بشر آزربایجان «ارک» هشدار می دهد که مسئولین جمهوری اسلامی از مدیریت بهداشتی زندانها ناتوان هستند وبی میل نیستند که زندانیان عقیدتی در اثر بیماری فوت کنند و بی تفاوتی خود را نسبت به جان زندانیان عقیدتی به خانواده ها بیان کرده اند.
در این گزارش به مقاله آقای سید محمد رضا فقیهی وکیل پایه یک دادگستری را که ترجمه اش به سازمان ملل فرستاده شده بود ” منطق عدم اعطای مرخصی به فعالان مدنی و سیاسی و عقیدتی و صنفی زندانی چیست ؟” را که دررابطه با دستورهای تازه رئیس قوه قضاییه برای مقابله با کرونا در زندان‌ها داده بود رابا رفرانس یاد آور شده است.
جمعیت حقوق بشرازربایجان «ارک» پی گیر وضیعت سلامتی زندانیان بوده و به سازمان ملل گزارش کرده است و از سازمان ملل خواسته است که برای آزادی فوری این زندانیان بطور موقت ، اقدام کند. همچنین جمعیت «ارک» شیوع بیماری در زندان اردبیل و مبتلا شدن زندانیان به کووید 19 را به همه سازمانهای حقوق بشری منجمله عفوبین الملل ،دیدبان حقوق بشر و ناظران بین المللی حقوق بشرنیز اطلاع داده است.
مدیر جمعیت حقوق بشر «ارک»
ژاله تبریزی
30 نوامبر 2020

درباره admin

این موارد را چک کتید

فوری

مدیریت احیای دریاچه اورمیه به سبک رژیم ایران

اجرای طرح احیای دریاچه اورمیه به یک دانشجو سپرده شد احمد بایبوردی سرپرست مرکز تحقیقات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *