دوشنبه , ژانویه 24 2022
enfa
خانه / آخرین خبر / شکست سنگین استقلال تهران از فولاد الاحواز

شکست سنگین استقلال تهران از فولاد الاحواز

در جریان بازی معوقه هفته هفدهم رقابت‌های لیگ برتر، دو تیم فولاد الاحواز و استقلال تهران از ساعت 21 امشب به مصاف هم رفتند که این بازی پرحاشیه با نتیجه دو بر یک به سود فولاد به پایان رسید تا قرمزپوشان اهوازی به صف مدعیان کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا ملحق شوند.

این بازی که قضاوتش را سیدمهدی سیدعلی برعهده داشت، با برخورد بازیکنان استقلال و فولاد در میانه میدان در جریان بود و هر دو تیم در تلاش بودند تا روی دروازه یکدیگر موقعیت‌هایی را ایجاد کنند که هیچکدام از آن‌ها نتیجه‌بخش نبود. در دقیقه 12 استقلال توانست اولین گل این بازی را به ثمر برساند. روزبه چشمی با حضور محوطه جریمه فولاد، از توپ ارسالی سمت چپ استفاده کرد و شوت این بازیکن در ابتدا توسط شهاب گردان دفع شد اما توپ برگشتی را چشمی موفق شد روانه دروازه فولاد کند تا حساب کار یک بر صفر به سود استقلال شود.

بعد از این گل، شاگردان جواد نکونام به دنبال جبران نتیجه بودند و سعی داشتند با ایجاد موقعیت روی دروازه حریف، گل تساوی را به ثمر برسانند. در دقیقه 22 جدی‌ترین موقعیت فولاد رقم خورد. توپ ارسالی از سمت چپ و ضربه سر بازیکن فولاد در محوطه جریمه،  واکنش سیدحسین حسینی را به همراه داشت و این موقعیت بعد از برخورد توپ به تیرک دروازه، توسط آبی‌پوشان پایتخت دفع شد. تلاش فولاد برای جبران نتیجه در دقیقه 27 به ثمر رسید. ضربه ارسالی بازیکن فولاد از سمت چپ با ضربه سر موسی کولیبالی همراه بود و این بازیکن با گشودن دروازه استقلال، موفق شد نتیجه این بازی را به تساوی بکشاند.

پس از توقف سه دقیقه‌ای بازی در دقیقه 30، بازی افت داشت و توپ بیشتر در میانه میدان در جریان بود. فولاد در این دقایق به دنبال ایجاد موقعیت روی دروازه استقلال بود اما نتوانست موقعیت خطرناکی روی دروازه این تیم ایجاد کند. دقیقه 43،‌ علی کریمی به دلیل حرکت خطرناک روی بازیکن فولاد با کارت قرمز مستقیم داور از زمین بازی اخراج شد. در ادامه فرهاد مجیدی سرمربی استقلال به دلیل اعتراض به تصمیم داور توسط  سید علی از زمین بازی اخراج شد. پس از اخراج بازیکن و سرمربی استقلال،‌ بازی دقایقی متوقف شد و پس از به جریان افتادن بازی،  تلاش دو تیم برای به ثمر رساندن گل دوم  بی‌نتیجه بود تا این دیدار در نیمه اول با تساوی یک-یک به پایان برسد.

با آغاز نیمه دوم، دو تیم در تلاش بودند تا بتوانند موقعیت‌هایی رو دروازه‌ها ایجاد کنند اما موقعیت‌های نصفه و نیمه شاگردان مجیدی و نکونام تا دقیقه 60 راه به جایی پیش نبرد. جدی‌ترین موقعیت فولاد در دقیقه 61 رقم خورد و ضربه شوت محکم فرشاد احمدزاده پشت محوطه جریمه استقلال، با واکنش حسینی همراه بود و بعد از برخورد با تیرک دروازه به بیرون رفت. عارف غلامی در دقیقه 65 به علت برخورد با بازیکن فولاد، با دریافت کارت زرد دوم از زمین مسابقه اخراج شد تا آبی‌پوشان پایتخت این بازی را با 9 نفر ادامه دهند. با  9 نفره شدن استقلال، شاگردان جواد نکونام با افزایش حملات خود به دنبال به ثمر رساندن گل برتری بودند و تعویض‌های تدافعی شاگردان فرهاد مجیدی این تیم را در لاک دفاعی فرو برد.

استقلال در دقیقه 78 صاحب یک موقعیت شد و سانتر ارسالی وریا غفوری روی یک کاشته، ضربه سر روزبه چشمی را به همراه داشت که این توپ با اختلاف از کنار دروازه فولاد به بیرون رفت. شاگردان جواد نکونام در ادامه حملات خود، موفق شدند در دقیقه 80 به گل برسند و مجتبی نجاریان با حضور در محوطه جریمه استقلال، با یک ضربه مهار نشدنی موفق شد دروازه استقلال را برای بار دوم باز کند.

استقلال تهران پس از دریافت گل دوم، با حملات نصفه و نیمه خود به دنبال جبران نتیجه بودند اما موقعیت‌های نصفه و نیمه استقلال در این بازی راه به جایی پیش نبرد. دقیقه 85 علی دشتی فرصت خوبی پشت محوطه جریمه فولاد پیدا کرد اما شوت این بازیکن با اختلاف از بالای دروازه فولاد به بیرون رفت. در ادامه تلاش فولاد الاحواز برای به ثمر رساندن گل بیشتر راه به جایی نبرد و شاگردان فرهاد مجیدی برای به تساوی کشاندن این بازی راه به جایی نبردند تا این بازی با نتیجه دو بر یک به سود فولاد به پایان برسد. با این نتیجه استقلال با 36 امتیاز در رده چهارم جدول باقی ماند و فولاد با یک پله صعود و با 36 امتیاز و با توجه به تفاصل گل کمتر نسبت به استقلال به رده پنجم جدول رقابت‌های لیگ برتر صعود کرد.

درباره admin

این موارد را چک کتید

فوری

مدیریت احیای دریاچه اورمیه به سبک رژیم ایران

اجرای طرح احیای دریاچه اورمیه به یک دانشجو سپرده شد احمد بایبوردی سرپرست مرکز تحقیقات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *