دوشنبه , ژانویه 24 2022
enfa
خانه / آخرین خبر / تشدید فشار بر فعالین آزربایجانی

تشدید فشار بر فعالین آزربایجانی

محکومیت غیابی میثم جولانی به ۶ماه حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق

میثم جولانی فعال ملی-مدنی تورک آزربایجانی و از بازداشت شدگان حوادث آبان۹۸، ۲۶ خرداد۹۹ پس از مراجعه به دفتر شعبه ۱۰۲ دادگاه کیفری۲ اردبیل از حکم ۶ ماه حبس تعزیری و۷۴ ضربه شلاق خود که بصورت غیابی صادر گردیده مطلع شده است.

مامورین اجرای احکام شهرستان اردبیل روز شنبه به منزل پدری این فعال آزربایجانی مراجعه نموده و بعلت نبود وی به خانواده اطلاع داده اند که حکم وی صادر شده و بایستی خود را به زندان معرفی کند، این درحالیست که تاکنون هیچگونه ابلاغیه ی مبنی بر زمان حضور آقای جولانی به ایشان ارسال نشده است و این فعال امروز پس از دریافت دادنامه درخواست واخواهی اش را به ثبت رسانده است.

در رای غیابی که به ریاست شعبه مذکور آقای اکبر حیدری صادر شده است این فعال به اتهام “اخلال در نظم عمومی از طریق حرکات نامتعارف موضوع گزارش اداره کل اطلاعات استان اردبیل” به ۶ماه حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده که پس از ۲۰ روز از ابلاغ حکم قابل واخواهیست.

آقای جولانی روز ۲۷ آبان ماه سال گذشته در جریان اعتراضات سراسری به افزایش قیمت بنزین موسوم به حوادث آبان۹۸ دستگیر و به زندان مرکزی اردبیل انتقال یافته و ۱۸آذر با تودیع قرار کفالت آزاد شده بود.

طی روزهای اخیر فشار نهادهای امنیتی قضایی بر فعالین آزربایجانی به مراتب افزایش یافته است روز شنبه اعلام گردید که حکم ۱ سال و ۱۰روز سیامک میرزایی فعال سرشناس آزربایجانی تبعیدی در شهر قائن خراسان جنوبی در دادگاه تجدیدنظر عینا تایید گردید.

همچنین روز چهارشنبه علی و رضا واثقی فعالین آزربایجانی ساکن اردبیل همراه با ضرب و شتم بازداشت شده اند و تا این لحظه خبری از این دو برادر در دسترس نیست،همچنین جعفر و میلاد اسمعیل زاده پدر وفرزند آزربایجانی برای اجرای حکم راهی زندان مرکزی تبریز شده اند.

درباره admin

این موارد را چک کتید

فوری

مدیریت احیای دریاچه اورمیه به سبک رژیم ایران

اجرای طرح احیای دریاچه اورمیه به یک دانشجو سپرده شد احمد بایبوردی سرپرست مرکز تحقیقات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *