دوشنبه , ژانویه 24 2022
enfa
خانه / آخرین خبر / تاکید عربستان نقش مستقیم علی خامنه‌ای در تعیین سیاست‌خارجی جمهوری اسلامی

تاکید عربستان نقش مستقیم علی خامنه‌ای در تعیین سیاست‌خارجی جمهوری اسلامی

وزارت امور خارجه عربستان با تایید انجام مذاکرات مخفیانه با عوامل جمهوری اسلامی در بغداد، تاثیر انتخابات نمایشی رژیم را بر نوع سیاست‌گذاری جمهوری اسلامی، ناچیز خواند.

به گزارش آواتودی، فیصل بن فرحان وزیر امور خارجه عربستان سعودی می‌گوید: ارزیابی ما این است که تحت هر شرایطی سیاست خارجی ایران را خامنه‌ای تعیین می‌کند.

او در مورد تاثیر انتخابات جمهوری اسلامی بر مذاکرات پشت درهای بسته با فرستادگان خامنه‌ای، گفت: تغییری اساسی اتفاق نخواهد افتاد. در نهایت آنچه عملاً اتفاق خواهد افتاد، همانی است که از سوی رهبر جمهوری اسلامی هدایت می‌شود.

لازم به توضیح است،‌ برخی از تحلیلگران معتقدند که مذاکرات جمهوری اسلامی با طرف‌های اروپایی در وین موضوعات گسترده‌ای از جمله آتش‌افروزی‌های این رژیم در منطقه را نیز در بر می‌گیرد.

در همین راستا، روز یکشنبه ١٥ اردیبهشت ‌ماه، وزیر امور خارجه عربستان اعلام کرد که به کشورش اطمینان داده‌اند که مسئله بی‌ثباتی‌های منطقه‌ای با عاملیت جمهوری اسلامی، بخشی از محور مذاکرات در وین خواهد بود.

مقامات عربستان بارها اعلام کرده‌اند که این کشور رویکرد خصمانه ندارد و دنبال برقراری روابطی دوستانه با کشورهای منطقه است. با این وجود، تاکید دارند که جمهوری اسلامی با تداوم حمایت کامل از حوثی‌ها، آینده نامعلومی را ترسیم می‌کند.

جمهوری اسلامی از طریق ایجاد و افزایش تهدید و تنش‌زایی سعی در تحمیل منافع خود بر کشورهای منطقه داشته و از این تهدیدات به عنوان ابزاری در دیپلماسی سود می‌جوید.

درباره admin

این موارد را چک کتید

فوری

مدیریت احیای دریاچه اورمیه به سبک رژیم ایران

اجرای طرح احیای دریاچه اورمیه به یک دانشجو سپرده شد احمد بایبوردی سرپرست مرکز تحقیقات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *