دوشنبه , ژانویه 24 2022
enfa
خانه / آخرین خبر / انتقال علیرضا فرشی به زندان فشافویه تهران

انتقال علیرضا فرشی به زندان فشافویه تهران

علیرضا فرشی فعال ملی مدنی آذربایجان جنوبی، بعد از ظهر امروز طی تماس کوتاهی از انتقال خود به قرنطینه تیپ ۵ بند ۱ زندان فشافویه تهران خبر داده است این فعال آذربایجانی اطلاع داده که ساعت ۱۰ صبح امروز ۱۸ شهریور ۹۹ مامورین انتقال زندان اوین ایشان را از سالن ۹ اندرزگاه ۸ زندان اوین به زندان فشافویه منتقل کرده‌اند.

این فعال مطالبه‌گر حق تحصیل به زبان مادری به خانواده خویش اطلاع داده است که در قرنطینه همراه با ایشان ۱۰ زندانی دیگر نیز در فضای کوچک نگداری می‌شوند که تراکم بالا و عدم امکان رعایت مسائل بهداشتی امکان ابتلا به بیماری، علی‌الخصوص ویروس کرونا را افزایش می‌دهد.

احتمال می رود انتقال ایشان در راستای افزایش فشار به وی پس از نامه‌نگاری‌های ایشان در خصوص نحوه بازداشت، مراحل رسیدگی و همچنین وضعیت بد زندان اوین باشد.

آقای فرشی در نامه‌ای به معاون قضایی زندان اوین گفته بود:
“حکم حبس ما برای شکنجه و زندان در زندان شدن صادر نشده است!؟” و در نامه سرگشاده دیگری خطاب به رئیس قوه قضاییه ایران در خصوص ضرب‌وشتم خود هنگام بازداشت گفته بود:
“امیدی به رسیدگی به شکایتم در هیچ دادسرایی ندارم”

علیرضا فرشی شامگاه روز ۳۱ تیر ۱۳۹۹ در شهر تهران و هنگام مراجعه به منزل و پس از ایشان آقایان بهنام شیخی و حمید منافی نادرارلی نیز در خصوص محکومیت ۲ سال زندان و ۲ سال تبعید این فعالین در رابطه با پرونده مراسم گرامیداشت روز جهانی زبان مادری در سال ۱۳۹۲ دستگیر شدند.

درباره admin

این موارد را چک کتید

فوری

مدیریت احیای دریاچه اورمیه به سبک رژیم ایران

اجرای طرح احیای دریاچه اورمیه به یک دانشجو سپرده شد احمد بایبوردی سرپرست مرکز تحقیقات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *